Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku
Imprezy cykliczne
maj/czerwiec
Przystanek rynek

„Przystanek Rynek”, to cykl imprez plenerowych wykonaniu zespołów tanecznych, wokalnych oraz uczniów przedszkoli, szkół podstawowych oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. i Niepaństwowej Szkoły Muzycznej II st. w Leżajsku. Artyści prezentować się będą na scenie plenerowej na leżajskim Rynku w soboty przez maj i czerwiec. „Przystanek Rynek” jest imprezą cykliczną, wpisaną na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego miasta i powiatu – w 2017 r. odbędzie się już po raz drugi. Celem przedsięwzięcia jest ożywienie centrum miasta oraz promocja amatorskiej twórczości artystycznej. Zaproszone zespoły i soliści będą mieć kolejną okazję do zaprezentowania szerokiej publiczności swojej działalności i swoich osiągnięć.

lipiec/sierpień
Lato z MCK

„Lato z MCK”, to cykl imprez dla dzieci, młodzieży i dorosłych w wykonaniu amatorskich zespołów ludowych, estradowych, teatralnych, tanecznych, muzycznych z Leżajska i powiatu leżajskiego. Zespoły prezentować się będą na scenie plenerowej obok budynku MCK w Leżajsku w niedzielne popołudnia w okresie wakacyjnym czerwiec – sierpień 2017r. w godz. 18.00 – 20.00.
„Lato z MCK” jest imprezą cykliczną, wpisaną na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego miasta i powiatu – w 2017 r. odbędzie się już po raz trzeci. Celem przedsięwzięcia jest promocja amatorskiej twórczości artystycznej. Zaproszone zespoły i soliści będą mieć kolejną okazję do zaprezentowania szerokiej publiczności swojej działalności i swoich osiągnięć. Każdy niedzielne wydarzenie odbywać się będzie w formie pikniku, a oprócz scenicznych występów będą miały miejsce również prezentacje klubów zainteresowań, np. Klub „Wehikuł” – motocykle, Klub Szachowy – żywe szachy oraz turniej szachowy. Przygotowane zostaną również zabawy i konkursy dla dzieci, konkurencje dla młodzieży i dorosłych, takie jak: malowanki na kartonach, malowanki kredą na asfalcie, lepienie z gliny, karaoke.

wrzesień
Leżajskie Targowisko Sztuki

Pierwsze Leżajskie Targowisko Sztuki w dniach 9-11 września 2016. W programie buskersi, teatry plenerowe, akrobaci, pokazy fireshow, warsztaty cyrkowe, instalacje, koncerty muzyczne, wyscig na krzesłach, kiermasz rękodzieła, letnie kino, karczma. Szczegółowe informacje wkrótce.