^ Back to Top

Newsletter

Otrzymuj informacje o imprezach i repertuarze kina
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Leżajskie „Włóczykije“ w Stalowej Woli

Leżajskie „Włóczykije“ w Stalowej Woli

Miejski Ośrodek Sport i Rekreacji w Stalowej Woli już po raz drugi zorganizował dla miłośników nordic walking zawody ph. „Zimowe spotkania z nordic walking“, czyli II edycję Pucharu Zimy 2014/2015. Impreza propagująca zdrowy styl życia miała 6-etapowy przebieg, z oddzielną punktacją dla każdego etapu. Zawody odbywały się z podziałem na kobiety i mężczyzn, bez kategorii wiekowych. Startować mógł każdy, kto lubi ruch na świeżym powietrzu i czuje ducha rywalizacji - niezależnie od wieku, czy miejsca zamieszkania.

Kilkukilometrowa „rozgrzewka“ miała miejsce w okolicznych lasach, natomiast rywalizacja konkursowa już na bieżni stadionu
Począwszy od 21 grudnia 2014r., kiedy to odbył się pierwszy etap aż do zakończenia 8 marca br. co dwa tygodnie „Włóczykije“ jechali do Stalowej Woli na kolejne etapy. Finał 8 marca podzielony był na 2 części: najpierw odbył się VI etap zawodów i podsumowanie całego cyklu na stadionie, po czym wszyscy udali się do specjalnie przystosowanego miejsca w lesie, gdzie Dyrektor MOSiR wręczył zwyciężcom medale, dyplomy i upominki rzeczowe, a że to był Dzień Kobiet, wszyscy panowie złożyli paniom życzenia wręczając kwiaty i słodycze. Zakończenie imprezy odbyło się przy gorącym bigosie i pieczonej kiełbasce.
Zawody w Stalowej Woli przyniosły „Włóczykijom“ kolejny sukces, a przede wszystkim paniom, ponieważ trzy główne miejsca w kategorii kobiet przypadły leżajszczankom: Ela Kuźma - I miejsce, Ela Trojan - II miejsce, Krysia Podubny - III miejsce. Wśród panów najszybszy okazał się Zbyszek Simko, zdobywca III miejsca.
Piękna, słoneczna pogoda wyjątkowo sprzyjała ruchowi i odpoczynkowi na świeżym powietrzu.

E. K.

 

Wiecej zdjęć w naszej galerii. Klinknij tutaj aby zobaczyć.