^ Back to Top

Newsletter

Otrzymuj informacje o imprezach i repertuarze kina
Zaloguj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Zajęcia Otwarte z ZT SZEPT i FAJNE GIENKI

Zajęcia otwarte w Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku z Zespołem SZEP i FAJNE GIENKI
26 kwietnia 2018 obyły sie otwarte zajęcia z zespołem SZEPT i FAJNE GIENKI w których uczestniczyli rodzice, przyjaciele zespołu oraz dyrektor MCK w Leżajsku. Spotkanie rozpoczęło sie od pokazowych zajęć zespołów w których dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności taneczne.

Głównym celem było ukazanie zaproszonym rodzicom wybranych metod pracy wykorzystywanych w czasie zajęć z tancerkami. Dziewczęta zaprezentowały ekspresyjny taniec współczesny z elementami technik jazzowych, tańca współczesnego, klasyczne pozycie taneczne stanowiąc bazę każdego tancerza. Figury z tańca współczesnego, ćwiczenia kroków rozwijających równomiernie wszystkie grupy mięśniowe.
Rodzice obserwowali kolejność wykonywanych figur, kroków oraz technikę wykonania ich. Zaprezentowano bogaty zestaw ćwiczeń zróżnicowanych ze względu na stopień trudności i umiejętności poszczególnych tancerek przygotowany przez instruktora i tancerki Anię Ordyczyńska, Julkę Burek, Weronikę Jaworska, Oliwię Ryczko, Zuzannę Czerwonkę i Kornelię Kwitkowską.
Po pokazowych zajęciach w atrium tanecznym tancerki, rodzice i przyjaciele zespołu w sali kameralnej spotkali sie przy kawie, herbacie i ciastku, które juz tradycyjnie piecze dla zespołów Ciastkarnia Rafael - Krystyna i Mariola Łobodzińska. W miłej, sympatycznej atmosferze odbyły się rozmowy między rodzicami dyrektorem MCK i instruktorem zespołów. Zaprezentowano pokaz multimedialny z poszczególnych przeglądów w których zespół Szept uczestniczył w ostatnich miesiącach.
Zaprezentowano też kronikę zespołów w której rodzice i przyjaciele dokonuję wpisów pełnych uznania, serdeczności i gratulacji. Księgą pamiątkowa prowadzona jest przez tancerki Iwonę Tyczyńska, Oliwie Ryczko i Weronikę Jaworska.
Zaproszeni rodzice i przyjaciele zespołu byli zadowoleni, bardzo zainteresowani działalnością zespołów, dalszymi planami . Na zakończenie odbyły się rozmowy między rodzicami i wymiana doświadczeń. Było też wiele pytań skierowanych do instruktora prowadzącego zajęcia.
Zespoły dziękują darczyńcom,którzy wspierają działalność zespołu SZEPT :
LORBAS.PL PRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA BOGUSŁAW KWITKOWSKI Leżajsk.
Anna Heleniak- Biuro Notarialne w Leżajsku
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Leżajsku
Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Leżajsku Zrealizowano w ramach Zadania Publicznego zgodnie z umową zawartą z Gmina Miasto Leżajsk Nr OR.032.87.2018 z dnia 12.032018. Widowisko taneczno-teatralne "Kolorowanie Świata"  instruktor, opiekun artystyczny i choreograf zespołu Dorota Wylaź