^ Back to Top

Powiatowy Konkurs Piosenki „MIKOŁAJ” w Kuryłówce

17.12.03 Powiatowy Konkurs Piosenki „MIKOŁAJ” w Kuryłówce
Aby wystąpić w finale Powiatowego Konkursu Piosenki „MIKOŁAJ” w Kuryłówce, najpierw należy przejść eliminacje, w których w tym roku wzięło udział około 50 młodych wokalistek i wokalistów z terenu naszego powiatu.

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Piosenki...

ZPiT „Leliwa” na Festiwalu „Gioiello dell’Adriatico” w Rimini

ZPiT „Leliwa” na Festiwalu „Gioiello dell’Adriatico” w Rimini
VIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Gioiello dell’Adriatico” we włoskim Rimini, to kolejny zagraniczny festiwal z udziałem młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca „Leliwa”.  Kilka wspomnień:Ze względu na ograniczony czas pracy kierowcy, późno w nocy wyjeżdżamy z Leżajska, by rano dojechać do Wiednia. Tutaj nasz kierowca odpocznie, a my zwiedzimy to wspaniałe miasto z Pania Magdą - Polką, mieszkająca w Wiedniu. Naszą podróż po stolicy Austrii. 

Czytaj więcej: ZPiT „Leliwa” na Festiwalu...

XXVI MFMOiK 17.07.2017

Wczoraj tj. 17.07.2017 podczas XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Leżajsk 2017 wystąpili: Bartosz Jakubczak - organy, Urszula Kryger - mezzosopran. 

XXVI MFMOiK 3.07.2017

W poniedziałek 3 lipca odbył się następny koncert w ramach XXVI Międzynadorodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Leżajsk 2017. W progranie wystąpili: Anastasia Kovbyk (Rosja) - organy, natomiast w cześci kameralnej: Dumitru Harea (Mołdawia) - fletnia Pana, Andrij MElnyk (Ukraina) - akordeon, Artur Banaszkiewicz - skrzypce, Roman Chraniuk - kontrabas.