^ Back to Top

Przystanek Rynek 2017

Dla mieszkańców naszego miasta zatańczyła grupa „Leżajski Breaking”, a zaśpiewała Grupa Wokalna „Meritum”. Swój debiut sceniczny podczas występów miał kolejny „Męski Rodzynek” w grupie; Paweł Pędziwiatr. Kolejna prezentacja z cyklu imprez plenerowych w rynku naszego miasta odbyła się 13.05.2017. Tym razem zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3 BAJKA przygotowane przez panie nauczycielki: Lucynę Dołęgę, Małgorzatę Paul oraz Władysławę Kuszaj. Na początek umiejętności recytatorskie, aktorskie oraz dobrą pamięć zaprezentowały dzieci uzdolnione w tym kierunku. Pierwszą pozycją w programie była scenka teatralna „O żabce, która mamy nie słuchała” w wykonaniu: Zuzi i Kacpra Maruszaków, Madzi Polit, Zuzi Szkodzińskiej, Paulinki Hajduczki, Amelii Szczuc, Uli Kuczek, Mai Sołtys i Frania Sołka. Kolejnymi punktami programu były wiersze Jana Brzechwy „Samochwała”, „Leń”, „Kłamczucha” i „Tańcowała igła z nitką” – recytowali: Madzia Polit, Franiu Sołek, Kamila Jagiełła i Ola Ledwożyw. Po popisach aktorskich przyszedł cza na taniec i piosenkę. W break dance zaprezentowała się Zuzia Szkodzińska, która talent taneczny rozwija na zajęciach w MCK pod opieką Piotra Deca. Natomiast układ taneczny „Kwiaty” z rekwizytami wykonała grupa dziewczynek. Jedyną piosenką w opracowanym przez Przedszkole „Bajka” programie artystycznym była „Wiosna” wykonana przez Paulinę Hajduczkę i Maję Sołtys, które rozwijają swoje pasje na zajęciach wokalnych w MCK u Bartłomieja Urbańskiego. Na zakończenie sobotnich prezentacji na Leżajskim Rynku 24.06.2017. wystąpili: Koło gimnastyczne „Lilia” działające przy Szkole Podstawowej nr 2 w Leżajsku oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. i Niepaństwowej Szkoły Muzycznej II st. w Leżajsku. Koło Gimnastyczne reprezentowały: Dagmara Skoczyńska, Amelia Sarzyńska, Magdalena Rydzik, Weronika Baran. Instruktorem Koła jest Liliana Dziki. W koncercie uczniów i absolwentów Szkół Muzycznych usłyszeliśmy przeboje muzyczne w wykonaniu: Moniki Marczak, Wiktora Dudka, Jakuba Łaty – saksofon altowy, Pauliny Szczęch, Kajetana Walawskiego – klarnet, Lidii Siwiec – saksofon barytonowy oraz Dominika Hanejko i Konrada Kierepki – keyboard. Przygotowanie koncertu Pan Wiesław Wojtas.