^ Back to Top

Rajd nordic walking z „Włóczykijami”

 Aby zaktywizować społeczeństwo i zachęcić do uprawiania tej, tak mało wymagającej dyscypliny sportu, Klub zorganizował zimowy rajd: dla takich, co lubią chodzić i chodzą – 15 km do Rezerwatu Przyrody Suchy Łuk i dla takich, co jeszcze nie chodzą, ale może będą – 5 km do Brzóźniańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

Chętnych było dużo, szczególnie na 5 km, ale część zrezygnowała z uwagi na pruszący w tym dniu śnieżek, chociaż w grudniu pruszącego śnieżku można się spodziewać i nie należy się go obawiać. Przed wyjściem Wojtek przeprowadził szkolenie z prawidłowej techniki i krótki trening nordic walking. Obie grupy bez przeszkód pokonały swoje trasy, po czym wszyscy spotkali się w altance SOSW. Gosia opowiedziała o zdrowym stylu życia, a przede wszystkim zaletach nordic walking i ruchu na świeżym powietrzu, licząc na to, że może kilka osób zastanowi się nad tymi zaletami i zechce zapisać się do Klubu. Była gorąca herbata i kawa, pieczone kiełbaski, tradycyjny smalec za skwareczkami i ogóreczkiem, barszczyk z paluszkami, a na deser przepyszne ciasto. Było też śpiewanie i tańce przy dźwiękach Leszka gitary. Wszyscy bawili się doskonale i już zgłaszali się na kolejne wyjście.
Rajd został sfinansowany ze środków Funduszu Społecznego Grupy Żywiec w ramach wniosku „Marsz po zdrowie”. Klub NW „Włóczykije” serdecznie dziękuje Dyrekcji i Pracownikom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Leżajsku za pomoc i współpracę przy organizacji rajdu.