Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku
Klub Nordic Walking WŁÓCZYKIJE

Klub Nordic Walking WŁÓCZYKIJE

Klub Nordic Walking Włóczykije powstał przy MCK w marcu 2012r. Marsz ze specjalnie do tego przystosowanymi kijkami jest ciekawą i przyjemną formą rekreacji proponowaną wszystkim – bez względu na wiek czy kondycję.
Leżajski Klub Włóczykije prowadzą instruktorzy Elżbieta i Wojciech Włodarczyk. Z ramienia MCK klubem opiekuje się Elżbieta Kuźma.
Klub skupia kilkanaście osób w różnym wieku. Marsze pod fachowym okiem instruktorów pomagają wzmocnić mięśnie, utrzymać lepszą postawę i sylwetkę, uzyskać większą sprawność. To także przynależność do grupy, z którą pójdzie się po leśnych dróżkach tam, gdzie samemu trochę niepewnie, to spotkanie z ludźmi, z którymi po drodze można porozmawiać, to nowe znajomości i przyjaźnie. Stałe dni i godziny marszów mobilizują do aktywności, powoli „wchodzą w krew“, a po miesiącu czy dwóch odpinając kijki, myśli się już o następnym spotkaniu.
W czerwcu 2013r. 10 członków grupy po raz pierwszy wzięło udział w V Mistrzostwach Polski Nordic Walking o Puchar Polski w Kolbuszowej. Startując na trzech dystansach – 20, 10 i 5 km – leżajskie Włóczykije zdobyły 5 pucharów (3 drugie i 2 trzecie miejsca) w różnych kategoriach wiekowych. Od tamtej pory wyjazdy na zawody – o mniejszym lub większym zasięgu i znaczeniu – weszły na stałe do harmonogramu pracy Klubu. Z każdego wyjazdu „Włóczykije” wracają z medalami i pucharami. Mają ich znaczną kolekcję oraz ogromną satysfakcję i radość z każdego sukcesu. A przede wszystkim mają swoja małą pasję i receptę na zdrowie.

Chęci masz?
Kijki masz?
Wygodny strój i buty masz?
No to jesteś nasz!
Nordic walking Ciebie wita
i o zdrowie Twoje pyta.
Jeśli trochę niedomaga
Nordic walking Ci pomaga.
Tak więc bracie kijki chwyć
no i z nami idź!!

/Ewa/